Bu Sezon NBA İçin Taktikler

Taktikler üzerine yaptığımız analiz ve açıklamalarda daha önce NBA Maçlarındaki Taktikler başlığı altında sizlere detaylı bir şekilde açıklama yaptık. Bunların üstüne bu sefer de NBA takımlarında dikkat edileceklere odaklanmaya çalıştık. Bu sezon birkaç takım kafasındaki planlar çerçevesinde sayı bakımından gözle görülebilir hareketler yapıyor. Bakalım durum neymiş ?

Golden State Warriors

Geçtiğimiz sezon gibi bu sezon da iyi bir performans gösteren ve ligi egale eden Golden State Warriors genellikle 100’lü sayıları geçiyor maçlarında. En son San Antonio Spurs karşısında 100’lü sayıların altına düşen ekibin bu maçta mağlup olmasının da en büyük sebebi bir gün önce maç yapması ve sakatlıklarının bulunması. Aldığı 3 maçlık mağlubiyet serisinin ardından ayağa kalkan takım 8 maçtır yenilgi yüzü görmüyor.

Houston Rockets

Bol sayılı maçların yıldızlarından biri haline gelen Houston, hem defans hattında sorun yaşadığından dolayı bol sayı yiyor hem de ilerideki hücumcuları sayesinde bol bol sayılar atıyor. Son 15-20 maçtır 100 sayı altına inmeyen takım genelde 3-4 maçta bir mağlup oluyor. Bu da yapacağınız tahminlerde fikirlerinize etki edecek istatistiklerden.

Utah Jazz

Sezon başında defansif bir oyun oynayacağını bizlere kanıtlayan Utah Jazz, genelde 200 sayının altında tamamlıyor mücadelelerini, son 4 maçın dışında 80-90 sayılar atan ve rakiplerine de aynı imkanları sunan Utah Jazz’ın defans hattındaki eksiklerinin olmaması dahilinde maçın her zaman alt biteceğini söyleyebiliriz. Alt ve Üst tahminlerinizde bunları göz önüne almanızda fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir