Manchester City – Manchester United Derbisi

Geçtiğimiz hafta sonu Galatasaray – Fenerbahçe ve Real Madrid – Barcelona maçlarını geride bırakmıştık. Bugün de oldukça önemli bir derbiyle karşınızdayız. Günün diğer maçlarına da el vereceğimiz 27 Nisan için Manchester derbisi için özel bir parantez açma gereği duyduk. İki takım arasında oynanacak mücadele hakkında tüm detayları yazarak bir sonuca ulaşmaya çalışacağız.

Manchester City Tarafı

Son senelerde harika transferler yapmasına rağmen istediği performansa bir türlü ulaşamayan Manchester City, Şampiyonlar Ligi’ne Monaco eşleşmesi ile elendi. Ardından tüm umutlarını lige çeviren City, ilk sırada bulunan Chelsea ile arasında 14 puan fark (1 maç eksiği var.) oluşturmasından dolayı aslında ligte de beklentilerden uzak kaldı. Fakat Şampiyonlar Ligi’ne direkt gitme planı yapan ve ne kadar yüksek o kadar iyi prensibine bürünen ekip, zorlu derbiden mutlu ayrılmak istiyor.

Şu an için 64 puan ile 4. sırada bulunan takım buradan çıkaracağı 3 puan ile 3. ‘lüğe bir maç eksiği olmasına rağmen çıkabilir. 2 önemli sakatlığının yanı sıra toplamda 5 oyuncunun maçta oynayıp oynamaması kesin değil, bunlardan birisi de Aguero. Ev sahibi avantajını kullanarak sahaya çıkacak olan Manchester City, zorlu mücadelede birden fazla gol bulacaktır.

Manchester United Tarafı

Bu sezonun en maliyetli, en kaliteli oyuncularına sahip olsa da beklenilenden her zaman bir adım uzak olan M. United’ın şu an için en kötü durumu kuşkusuz sakatlıkları. Ibrahimoviç, Pogba, Mata, Jones gibi önemli isimler yaşadıkları sakatlıktan dolayı maçta forma giyemeyecek. City’nin arkasında 5. sırada yer alan ekip aynı zamanda Avrupa Kupası’nda da mücadele ediyor ve kupanın favorisi durumunda. Bu mücadelede deplasman ekibi olmasına rağmen 3 puan çıkaracağına inanan Manchester United, zaferle ayrılması durumunda 3. sıraya kadar yükselebilir.

Tahminimiz KG VAR ve 2,5 ÜST yönünde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir